Přípravky pro oddíl synchronizovaného plavání

Přípravná družstva mají trénink 2x týdně (Út a Čt) a podle věku a dovedností se dělí na 1. přípravku (cca 5-6 let) a 2.přípravku (cca 6-7 let). Cena pro školní rok 2020/21 je 2.600 -Kč na pololetí.

Tréninky:       

1. přípravka - úterý 16.15 - 17.00 hod a čtvrtek 14.45 - 15.30 hod
2. přípravka - úterý 15.30 - 16.30 hod a čtvrtek 16.00 - 17.00 hod                                                                   

Historie oddílu synchronizovaného plavání Medúza Kladno
Oddíl synchronizovaného plavání založila v Kladně Svatava Králová v roce 1997. Již za krátkou dobu se nám podařilo dosáhnout i za podstatně horších tréninkových i materiálních podmínek oproti konkurenčním oddílům (s leckdy až padesátiletou tradicí) mnoha pěkných úspěchů. U nejmladších závodnic pravidelně vozíme vždy několik medailí ze střetnutí akvabel z celých Čech i Slovenska v Pardubicích. I za hodně skromných tréninkových podmínek vzhledem k minimálnímu počtu hodin v bazénu jsme se před přístavbou akvaparku poprvé kvalifikovali na mistrovství republiky v kategorii mladších žákyň a při historicky první reprezentaci města Kladna v tomto olympijském sportovním odvětví obsadila děvčata pěkné páté místo. Třetí místo získal v následujícím roce tento tým na Karlovarské růži, následovalo i několik pěkných umístění v jednotlivcích až po druhé místo týmu na mezinárodním Mistrovství Slovenska.

Po přestavbě akvaparku a i díky podpoře Města Kladna a vedení SAMK se nám výrazně zlepšily tréninkové podmínky a stali jsme se tak konkurence schopnými i největším oddílům v republice. Od té doby se kvalifikujeme na MČR již každým rokem, postupem času i v kategorii starších žákyň či juniorek. Celkem pravidelně již získáváme medaile na republikových soutěžích, občas i na zahraničních včetně mezinárodních Mistrovství Slovenska.

 


Více informací najdete na stránkách
  http://synchrokladno.cz